• آدرس: آهن مکان - فاز 3 شرقی پلاک 556

برش لیزر ورق گالوانیزه

ورق گالوانیزه یکی از ورق های فلزی می باشد که در صنایع مختلف کاربرد دارد. دلیل کاربرد زیاد ورق گالوانیزه، سطح ضد زنگ آن می باشد که با اضافه کردن روی بر سطح ورق آهنی، آن را در برابر رطوبت مقاوم می کنند و باعث افزایش طول عمر ورق می شوند. همچنین ورق گالوانیزه برابر خوردگی نیز مقاوم است.

ویژگی ضد زنگ بودن ورق گالوانیزه در مقایسه با ورق استیل و قیمت بسیار پایین آن باعث شده تا ورق گالوانیزه در بسیاری از صنایع کاربرد بیشتری داشته باشد.

از جمله صنایعی که برش لیزر ورق گالوانیزه در آن ها کاربرد دارد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • لوازم خانگی
  • کانال سازی
  • صنعت برق و ساخت تابلو برق و …
  • صنایع خودروسازی
  • صنعت کامپیوتر و الکترونیک
  • و …
برش لیزر ورق گالوانیزه

روش های برش لیزر ورق گالوانیزه

روش های زیادی را می توان برای برش ورق گالوانیزه مورد استفاده قرار داد. از جمله  برش ورق گالوانیزه توسط فرز، قیچی و گیوتین

بهترین روش برش ورق گالوانیزه، برش گالوانیزه با لیزر است؛ چرا که می توان هر نقشه و طرح برشی را توسط دستگاه لیزر انجام داد.

علاوه بر دقت برش گالوانیزه، مورد دیگر کیفیت برش این نوع ورق می باشد.

تنها نکته ای که هنگام برش لیزر گالوانیزه باید مدنظر باشد استفاده از گاز اکسیژن یا نیتروژن هنگام برش لیزری می باشد.

 

برش لیزر گالوانیزه با اکسیژن

برش لیزر گالوانیزه با گاز اکسیژن از کیفیت برش پایین تری برخوردار است و مقدار بسیار کمی پلیسه در محل برش ایجاد می شود. البته این مقدار پلیسه  بسیار ناچیز می باشد و قابل چشم پوشی است.

مزیت اصلی استفاده از گاز اکسیژن، قیمت پایین برش لیزری گالوانیزه می باشد. در نتیجه انتخاب بسیاری از مشتریان گرامی، برش لیزر با اکسیژن می باشد.

برش لیزر گالوانیزه با نیتروژن

در این از برش لیزر گالوانیزه، به جای گاز اکسیژن از گاز نیتروژن برای برش ورق گالوانیزه استفاده می شود. دلیل اصلی انتخاب این نوع از گاز، تمییزی محل برش می باشد. اما نکته قابل توجه، قیمت تمام شده برش بسیار بالاتر می باشد. چرا که گاز نیتروژن نسبت به گاز اکسِیژن فرار تر می باشد و قیمت بالاتری نیز دارد.

توصیه ما به مشتریان گرامی برش لیزر گالوانیزه با اکسیژن می باشد و فقط در صورت حساسیت بسیار بالای برش از نظر پلیسه، استفاده از نیتروژن توصیه می شود.

برش ورق گالوانیزه

مزایا و معایب برش لیزر گالوانیزه

همانطور که گفته شد روش های زیادی برای برش ورق گالوانیزه وجود دارد که هیچ کدام از آن ها از نظر دقت و کیفیت برش با روش برش لیزری گالوانیزه قابل مقایسه نیستند.

یکی ازمعایبی که می توان برای برش لیزرگالوانیزه نام برد، محدودیت در ضخامت ورق گالوانیزه می باشد. حداکثر ضخامت برای برش لیزر ورق گالوانیزه تا 5 میلیمتر می باشد.

در کل می توان گفت قیمت برش لیزر گالوانیزه نسبت به کیفیت و دقت برش بسیار مقرون به صرفه می باشد.

 

چگونگی محاسبه قیمت برش لیزر گالوانیزه

همانند دیگر متریال های آهن و استیل، نحوه محاسبه قیمت برش لیزر گالوانیزه نیز بر اساس طول برش در ضخامت ورق می باشد.

شما می توانید جهت اطلاع از قیمت برش لیزر گالوانیزه، طرح برش مورد نظر خود را در قسمت تماس با ما و یا واتس اپ برای ما ارسال کنید تا در سریع ترین زمان قیمت برش لیزری گالوانیزه برای شما ارسال گردد.

تماس بگیرید