• آدرس: آهن مکان - فاز 3 شرقی پلاک 556

در دنیای پر سرعت و رقابتی صنعت تولید، دقت و کارایی حرف اول را میزند. و وقتی صحبت از برش لیزری می شود، برش لیزر روتاری ثابت کرده است که می تواند تمام نیاز ها برای برش لوله، قوطی و … رو به طور کامل برای صنعتگران و تولید کنندگان برطرف کند.

این نوع از برش لیزر به صورت نوآورانه با فناوری پیشرفته و قابلیت های برش دقیق توانسته انقلابی در تولید و صنعت ایجاد کند.

مجموعه ماهان لیزر با دارا بودن پیشرفته ترین دستگاه برش لیزر روتاری، امکان برش لیزر بر روی هر نوع لوله و پروفیل را برای شما مشتریان عزیز و صنعتگران فرآهم کرده است.

در اینجا به توضیح کامل برش لیزری روتاری و هر آنچه شما از مراحل کار باید بدانید خواهیم پرداخت.

برش لیزر روتاری

برش لیزر روتاری چیست؟

در این نوع از برش لیزر، مکانیسم برش با دوران و چرخاندن مقاطع فولادی چند وجهی مانند لوله، پروفیل و … از جنس آهن و استیل حول یک محور صورت می گیرد. و با تابیده شدن لیزر عملیات برشکاری صورت می گیرد.

از آنجا که برشکاری روتاری باید توسط نقشه برش به صورت سه بعدی طراحی شود، دقت کار بسیار می باشد و شما امکان هر گونه برشکاری از قبیل سر فارسی کردن، سوراخکاری، ایجاد چاک، حک و علامت گذاری و هر نوع نقشه ای که مدنظر داشته باشید را دارید.

چند نکته مهم:

 • نقشه ها برای برش لیزر روتاری باید توسط نرم افزارهایی مثل سالیدورکز، کتیا و هر نرم افزار 3 بعدی دیگر طراحی شود.
 • نقشه های گسترده نیز قابلیت اجرایی دارند و شما میتوانید نقشه های خود را به صورت گسترده و 2 بعدی در اتوکد، کورل و … برای ما ارسال کنید.
برش لیزر مقاطع فولادی

مقاطعی که قابلیت برش بوسیله برش لیزری روتاری را دارد به مشخصات زیر می باشد:

 • برش لیزر لوله آهن و استیل

 • برش لیزر لوله درزدار، لوله مانیسمان، لوله مبلی، لوله رده های مختلف

 • برش لیزر پروفیل مبلی، پروفیل با ضخامت ها مختلف و …

 • ابعاد کارگیر جهت برش روتاری تا 6 متر می باشد.

(توضیح اینکه 30 سانت از لوله یا پروفیل درون چهارنظام دستگاه باقی می ماند و امکان برش در این 30 سانت انتهایی وجود ندارد.)
 • قطر لوله از 2 سانت تا 22 سانت قابلیت برش روتاری دارد.

 • مقطع قوطی یا پروفیل از 2 سانت تا 18 سانت قابلیت برش روتاری دارد.

 

شما می توانید جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر با شماره 55533912-021 تماس بگیرید و یا از طریق واتس اپ و تلگرام با شماره 09013388258 در ارتباط باشید. واحد فنی و واحد طراحی تمامی راهنمای لازم را خدمت شما ارایه خواهند داد.

کاربرد برش لیزر روتاری

به لطف قابلیت های لیزر روتاری، اکنون تولیدکنندگان می توانند محصولات پیچیده و دقیق را به راحتی ایجاد کنند.

همانطور که قبل تر هم توضیح دادیم شما می توانید هر گونه نقشه برش، برای برش لوله و برش پروفیل و قوطی را طراحی کنید و طیف گسترده ای از محصولات را با کیفیت بیشتر و دقت بالاتر تولید نمایید.

از جمله صنایعی که برش روتاری در آن کاربرد دارد می توان به صنایع دکوری (مبلمان فلزی، لوسترسازی، تولید رگال، ساخت میز و صندلی های فلزی، ساخت دکوری و …)، صنعت ماشین سازی و ساخت ماشین آلات، صنایع تولید تاسیسات و کنداکتورها، صنایع تولید مکانیسم ها و استراکچر ها و … اشاره کرد.

در اینجا چند نمونه از کارهایی که توسط مجموعه ماهان لیزر تولید شده را آورده ایم.

مزایای برش لیزر روتاری

 • سرعت عمل بسیار بالا در برشکاری نسبت به روش های برش سنتی
 • دقت بسیار بالا و تمیزی و بدون پلیسه بودن برش ها
 • امکان اجرای هر نوع طرح برش
 • مقرون به صرفه بودن و برشکاری با کمترین پرت کار
 • قیمت خدمات برش لیزر روتاری بسیار اقتصادی می باشد

قیمت برش لیزر روتاری

از آنجا که نقشه های برش در روتاری به صورت 3 بعدی می باشد نحوه قیمت دهی برای خدمات برش لیزر روتاری بر اساس نقشه می باشد.

شما می توانید از طریق راه های ارتباطی از قسمت تماس با ما ، با واحد فنی تماس بگیرید و از قیمت های خدمات برش لیزر روتاری مطلع گردید.

سوالات شما

 • آیا با برش لیزر روتاری اماکن برش سر لوله جهت اتصال مفصلی لوله ها باهم وجود دارد؟

یکی از اصلی ترین ویژگی برش روتاری، برشکاری سر لوله ها جهت اتصال به همدیگر می باشد. با استفاده از طراحی سه بعدی این امکان وجود دارد تا اتصال لوله ها به همدیگر بسیار دقیق باشد و بعد از جوشکاری محصولی بسیار تمییز و محل نقطه اتصال بسیار با کیفیت باشد.

 • در مورد اتصال پروفیل ها به یکدیگر چطور؟

همانند برش لوله، برشکاری روتاری در پروفیل نیز بسیار دقیق می باشد و محل اتصال دقیق خواهد بود. علاوه بر این امکان سر فارسی کردن پروفیل ها با هر زاویه ای با برش لیزر روتاری امکان پذیر است.

 • آیا امکان علامت گذاری و کد بندی قطعات وجود دارد؟

بله، با مشخص کردن نقشه ها امکان کد گذاری به صورت حک لیزر بر روی لوله و پروفیل ها وجود دارد و در هنگام اجرای کار و جوشکاری می توانید کد هر قطعه ای را تشخیص و در جای درست استفاده کنید.

 • محدودیتی در طول شاخه های لوله و پروفیل وجود دارد؟

طول کارگیر دستگاه 6 متر می باشد و با توجه یه اینکه مقاطع فولادی لوله و پروفیل دارای طول استاندارد 6 متر می باشند در نتیجه امکان برشکاری تا طول 6 متر وجود دارد. تنها نکته ای که باید توجه گردد این است که مقدار 20 الی 30  سانت از لوله یا پروفیل در چهار نظام دستگاه قرار می گیرد و امکان برش آن وجود ندارد و در نتیجه طول 5.70 الی 5.80 متر قابلیت برش روتاری دارد.

 • آیا قیمت برش لیزر روتاری نسبت به روش های دیگر برش به صرفه است؟

با توجه به سرعت، دقت، زمان برش در برش لیزر روتاری و همچنین کیفیت برش، این روش از برشکاری را می توان ایده آل ترین روش برش برشکاری اتلاق کرد.

راه های ارتباطی با مجموعه خدمات برش لیزر روتاری ماهان لیزر:

تلفن تماس : 55533912-021

شماره همراه (واتس اپ، تلگرام، روبیکا، ایتا و …) = 09013388258

تماس بگیرید