• آدرس: آهن مکان - فاز 3 شرقی پلاک 556

ورق های فلزی دارای طیف گسترده هستند که از متریال های مختلف تشکیل شده اند. متداول ترین ورق فلزی که در صنایع مختلف استفاده می شود ورق آهن، ورق استیل و ورق گالوانیزه می باشد.

کاربرد برش لیزر ورق در صنایع مختلف گسترده می باشد.

مجموعه ماهان لیزر طیف گستره ای از خدمات برش لیزر ورق انجام می دهد. در ابتدا توضیحاتی در مورد انواع ورق فلزی و سپس فرآیند برش لیزری ورق ارایه می دهیم.

همچنین به قیمت برش لیزر ورق وعوامل تاثیرگذار در نحوه ی قیمت و استعلام قیمت برش لیزر ورق نیز می پردازیم.

برش ورق آهن

نحوه برش لیزر ورق

ورق های فلزی دارای متریال های مختلف در ضخامت و ابعاد مختلف هستند. در اینجا بیشتر به ورق های فلزی که روی آن ها برش لیزری صورت می گیرد می پردازیم.

ورق آهن از ضخامت 0.5 تا 20 میل بیشترین استفاده را در بازار دارد که دارای ابعاد های استاندارد 2*1 – 2.5*1.25 – 3*1.5 – 6*1.5 متر می باشد. ورق آهن در ابتدا به صورت رول در کارخانه تولید می شود که دارای عرض های استاندارد 1 متر 1.25 متر و 1.5 متر می باشد سپس در برشکاری توسط دستگاه برش رول در طول های استاندارد و یا دلخواه برش داده می شود.

ورق گالوانیزه نیز دقیقا به همین شکل می باشد و دارای ابعادی هایی هست ذکر شد. ضخامت متداول برای ورق گالوانیزه از 0.5 میلیمتر تا 3 میلیمتر می باشد که بیشترین استفاده را در صنایع مختلف دارد.

ورق استیل در ایران بیشتر به صورت وارداتی می باشد به همین منظور علاوه بر ابعاد 2*1 و 2.5*1.25 دارای ابعاد 2.44*1.22 نیز می باشد.

ورق استیل هایی که وارد ایران می شود بیشتر از کشورهای چین، تایوان و آلمان وارد می شود.

برش لیزر ورق

انواع روش های برش ورق

  • برش لیزر ورق : یکی از جدید ترین و بروزترین روش های برش ورق، برش لیزر ورق می باشد.

در این روش تمییز ترین نوع برش ارایه می شود و قطعه برش خورده بدون هیچ گونه پلیسه و کثیفی برش می باشد.

  • برش ورق با هواگاز: در این روش با ترکیب گاز و اکسیژن و تولید حرارت زیاد برشکاری صورت می گیرد. برشکاری هواگاز دقیق نمی باشد و معمولا قطعات دارای پلیسه زیاد می باشند.
  • برش ورق با پلاسما: به زبان ساده برش پلاسما فرآیندی است که از یک جت پر سرعت گازهای یونیزه شده استفاده می‌کند. گاز یونیزه شده سرعت بالا یا همان پلاسما، الکتریسیته را از مشعل دستگاه برش پلاسما به قطعه کار منتقل می­کند. پلاسما با گرم کردن قطعه کار، ماده را ذوب می‌کند. بخار پر­سرعت گاز یونیزه شده ماده مذاب را پراکنده کرده و ماده را برش می‌زند.

در این روش، به علت اینکه مقدار دما در محل برش زیاد می باشد باید از بستر آب برای خنک کردن استفاده کرد که در نتیجه مجاورت فلزات در برابر آب باعث خوردگی و زنگ زدگی خواهد شد.

همچنین یکی دیگر از معایب برش ورق با پلاسما، عدم دقت برش در نقشه های ریز و با فشردگی زیاد می باشد.

قیمت برش لیزر ورق

در ابتدا جهت استعلام قیمت برش لیزر ورق باید متریال ورق مشخص گردد. سپس ضخامت ورق باید مشخص گردد. در انتها نیز با توجه به نقشه برش ورق، مقدار طول برش در می آید که همه اینها را در فرمولی که در قسمت نحوه قیمت برش لیزر اشاره کرده ایم قرار می دهیم تا قیمت نهایی برش ورق حساب گردد.

شما مشتریان گرامی علاوه بر مشاوره جهت برش لیزر ورق می توانید با مشاوران مجموعه ماهان لیزر جهت خرید انواع ورق از طریق راه های ارتباطی موجود در وب سایت mahanlaser.com تماس بگیرید.

رول ورق آهن

نکاتی که برای خرید ورق باید به آن توجه کنید:

1- آلیاژ ورق

ورق های آهن دارای آلیاژهای St37 – St 52 – St12 – Sw12 – Ck45  و … می باشد که در مقاله ای به تفصیل به آلیاژهای مختلف آن می پردازیم.

ورق استیل هم دارای گرید و آلیاژهای مختلف می باشد که از طریق لینک زیر تمام جزییات آن را می توانید مطالعه کنید.

2- ابعاد ورق

در ابتدای مقاله به انواع ابعاد ورق های استاندارد و سفارشی پرداختیم. شما باید با توجه به قطعاتی که دارین و با توجه به اینکه کمترین پرت را بعد از برش ورق داشته باشین باید ابعاد ورق را انتخاب نمایید.

3- کارخانه تولید ورق

ورق های آهن در کشورمان در کارخانه های مختلفی از جمله شرکت فولاد مبارکه اصفهان، مجتمع فولاد سبا، شرکت فولاد اکسین خوزستان، شرکت فولاد کاویان، مجتمع فولاد گیلان، شرکت نورد و تولید قطعات فولادی و شرکت فولاد هرمزگان تولید می شوند.

می توان گفت بهترین کیفیت ورق درکارخانه فولاد مبارکه تولید می گردد که علاوه بر دقت در ضخامت ورق، کیفیت و نوع آلیاژ در این کارخانه از سطح بالایی برخوردار است.

4- قیمت ورق آهن

با توجه به اینکه ورق های موجود در بازار آهن بسیار متنوع می باشند توصیه ما خرید ورق از مجموعه های معتبر می باشد. شما همچنین جهت خرید ورق می توانید با مشاوران ما در ارتباط باشید.

تولید ورق آهن

نحوه تولید انواع ورق

  • فرآیند نورد گرم (تولید ورق سیاه)

نورد گرم یک فرآیند فلزکاری است که در آن فلز بالاتر از دمای تبلور مجدد حرارت داده می شود تا به صورت پلاستیکی در عملیات کار یا نورد تغییر شکل دهد. از این فرآیند برای ایجاد اشکال با ابعاد هندسی و خواص مواد مورد نظر با حفظ حجم یکسان فلز استفاده می شود. فلز داغ را بین دو رول رد می کنند تا صاف شود، درازتر شود، سطح مقطع کم شود و ضخامت یکنواختی به دست آید. فولاد نورد گرم رایج ترین محصول فرآیند نورد گرم است و به طور گسترده در صنعت فلز یا به عنوان محصول نهایی یا به عنوان ماده خام برای عملیات بعدی استفاده می شود.

 

  • فرآیند نورد سرد

نورد سرد فرآیندی است که طی آن فلز در دماهای کمتر از دمای تبلور مجدد از طریق غلتک ها عبور می کند. فلز فشرده و فشرده می شود و قدرت سختی فلز را افزایش می دهد. هدف از این فرآیند ایجاد ورق فلزی نازک تر با دقت ابعادی خوب و کیفیت سطحوح ورق برای کاربردهای مختلف است.

تماس بگیرید