برش واترجت یکی از روش عای مهم برش فلزات می باشد که کاربرد وسیعی در صنایع مختلف دارد.

به طور کلی برش واترجت یا با استفاده از آب فشرده با سرعت وفشار زیاد صورت می گیرد یا با مخلوط آب و ماده ساینده (ترکیبات ماسه سلیسی) برش فلزات را انجام می دهد. این فرآیند درواقع همانند فرسایش توسط آب است که در طبیعت نیز مشاهده می شود اما در دستگاه واترجت این فرآیند با سرعن زیاد و تمرکز بر روی یک نقطه برشی خاص صورت می گیرد.

برش با واترجت در صنایع گوناگونی کاربرد دارد: از جمله صنایع معدنی، ساخت ماشین آلات صنعتی، ساخت قطعات، صنایع هوا فضا و …

واترجت علاوه بر کاربرد در برش فلزات و سایر مواد، در شکل دهی، کنده کاری و پردازش متریال های گوناگون نیز کاربرد دارد.

چگونگی عملکرد برش واترجت

دستگاه برش واترجت معمولا به پمپ آب فشار قوی متصل می شود که در آن آب از نازل با سرعت بسیار زیادی خارج می شود و عملیات برشکاری را انجام می دهد. در این پروسه مواد افزودنی به صورت شن معلق یا ساینده های دیگر مانند گارنت و اکسید آلومینیوم با آب ترکیب شده و برشکاری را انجام می دهد.

برش واتر جت

از آنجا که ماهیت برش در واترجت فارغ از نوع مواد برشی می باشد در نتیجه می توان با برش واترجت انواع مواد از جمله فلزات، مواد مختلف پلاستیکی و پلی اتیلن، فلز تیتانیوم و … را برش داد.

برخی از متریال ها با استفاده از دستگاه برش واتر جت قابلیت برش ندارند از جمله شیشه. دلیل آنهم ساختار شکننده شیشه است که مقاومت لازم در برابر فشار زیاد آب را ندارد و خرد می شود.

کاربرد بیشتر برش واترجت در ساخت قطعات حساس تر می باشد و مشتریان معمولا برای ساخت قطعات روباتیک، قطعات صنعتی و … این روش برشکاری واتر جت را انتخاب می کنند.

 

مهمترین مزیت دستگاه برش واترجت توانایی برش مواد بدون تداخل در ساختار ذاتی ماده است زیرا هیچ “منطقه ای تحت تأثیر گرما” یا HAZ وجود ندارد. این کار باعث می شود که فلزات بدون آسیب رساندن یا تغییر در خصوصیات ذاتی آنها بریده شوند.

مزایای برش واتر جت

روش های بی شماری برای برش دقیق طرح ها روی مواد نرم و سخت وجود دارد، اما چه چیزی باعث تمایز ورش برش واترجت شده است؟ چرا سازندگان و صنعتگران آن را به روش های دیگر ترجیح می دهند؟ در اینجا برخی از دلایل ذکر شده است.

 

     کم هزینه

اگرچه به نظر می رسد دستگاه واترجت ساختاری پیچیده داشته باشد، اما طراحی دستگاه برش واترجت در واقع بسیار ساده است و از مواد و قطعات ارزانی با قیمت مقرون به صرفه ای تشکیل شده است. همچنین به گیره ها، وسایل یا تغییر ابزار خاصی احتیاج ندارد، به همین دلیل می توان آن را در هر کجا و تقریبا هر کسی که در ساخت ماشین آلات تبحر دارد، بسازد. در واقع، هزینه تولید و بهره برداری از این دستگاه در مقایسه با سایر روش های برش (برش لیزر، برش وایرکات و …) بسیار کمتر است.

 

بدون گرما

رخی از روش ها با استفاده از گرما برشکاری را انجام می دهند. متاسفانه گرما ماده را از نظر شیمیایی تغییر می دهد و بر خصوصیات آن تاثیر می گذارد.آب مورد استفاده در دستگاه برش واترجت به گرمایش احتیاج ندارد و ساینده های اضافه شده خیلی سخت نیستند که به شدت بر خواص مواد خورده شده تاثیر بگذارند.

 

از انواع مواد پشتیبانی می کند

بر خلاف سایر دستگاه های برش که فقط می توانند چند نوع ماده، عمدتا فلزات نرم را برش دهند، می توان از برش واترجت بر روی انبوهی از مواد استفاده کرد، حتی مواردی که با استفاده از سایر روش های برشکاری دشوار است.

بدون گرد و غبار و بدون بو

گرد و غبار حاصل از برش هنگام استنشاق می تواند برای سلامتی مضر باشد. به همین دلیل است که ماشین آلات موظفند هنگام برش فلزات از تجهیزات محافظتی سنگین استفاده کنند یا در پشت دیوار محافظ بمانند. با این حال، با استفاده از سیستم برش آب، ذرات گرد و غبار حاصل از برش بلافاصله مرطوب شده و با آب اضافی تخلیه می شوند و این فرآیند کاملا بدون گرد و غبار است. همچنین بوی شدیدی وجود ندارد.

قسمت های مختلف دستگاه برش واترجت

بیشتر افراد فکر می کنند روش برش واتجت روشی فوق مدرن است. در حالی که دستگاه برش واتر جت  بسیار ساده بوده و اجزای ساده ای تشکیل شده است.

هدف مخترعین این دستگاه ۳ چیز بوده:

۱-ایجاد فسار حداقل ۹۵۰۰۰ PSI (حداقل فشار لازم برای برش فلزات سخت)

۲-تبدیل فشار به سرعت زیاد

۳-کنترل جریان آب

سیستم فشارساز قوی

این سیستم وظیفه ایجاد جریان فشار بالای آب و ترکیب با مواد ساینده را دارد. این سیستم از پمپ، نازل انتقال آب و لوله ها تشکیل شده است.

میز دستگاه

دستگاه برش واترجت ازسروو موتورهایی جهت حرکت نازل در محورهای X Y Z تشکیل شده است همچنین این دستگاه ها از سایر محورها جهت برش زاویه دار و مخروطی نیز بهره مند هستند.

سیستم کنترل

از آنجا که محل برش فلز در محیط مایع قرار دارد با تغییر سرعت حرکتی نازل کیفیت برش تغییر می کند ( در سرعت های بالای برش محل برش به صورت انحنادار و موجی برش می خورد. از این رو جهت کنترل این پارامترها از سیستم نرم افزاری کمک گرفته می شود تا با PLC همه تنظیمات برش توسط نرم افزار واتر جت انجام گیرد.

 

از آنجا که روش واترجت برای اهداف مختلف مورد استفاد قرار میگیرد توصیه ماهان لیزر تماس شما مشتریان عزیز با کارشناسان ما می باشد تا با مشاوره فنی تصمیم گیری نهایی برای برش آهن یا سایر فلزات به روش برش واترجت باشد یا اینکه برش لیزر آهن پیشنهاد شود.